پله چوبی ، پلکان چوبی

پله چوبی ، پلکان چوبی پله چوبی ، پلکان چوبی شاید به جرات بتوان گفت قدمت پله ها به قدمت معماری در جهان است . از زمانی که انسان ساختن را در پیش گرفت پلکان برای بالا و پایین رفتن یک نیاز بوده و تا به امروز با پیشرفت تکنولوژی و مصالح پله ها تغییر کردن و هر روز بهتر از قبل و مدرن شدن و پلکان چوبی در دکوراسیون داخلی منزل بسیار دوست داشتنی و زیبا می باشد و همچنین پلکان ها در داخل خانه باید به صورتی طراحی گردد که ایمنی و عبور و مرور طبقات فوقانی را آسان کنند و فضایی جهت بردن اشیا به طبقات بالایی داشته باشند . دو نمونه از پلکان هایی که در خانه رایج می باشند : 
1)پلکان های نهایی اصل منتهی شده به طبقات بالا و کفهای ناهمسطح ، 2)پلکان های نهایی زیر زمینی و خدمه که منتهی به زیر زمین یا گاراژ می شوند.
انواع پله های چوبی در سبک های مختلف: 
پله روستایی: این ایده راه پله علاوه بر ایده آل در یک خانه یا کلبه کشور است . و برای افراد به ویژه خانواده به اندازه کافی محکم است.
پله قفسه کتاب: این سبک راه پله سبک مدرن است و مزایا و ویژگی زیادی را ارائه می دهد، زیرا هم به عنوان فضایی برای ذخیره سازی کتاب و وسایل شخصی استفاده می شود بلکه قابلیت استفاده از آن به عنوان یک پله شیب دار قادر می باشد برای شیروانی و انتخاب بسیار مناسبی برای خانه های آپارتمانی می باشد .
پله مارپیچ مینیمالیستی: این سبکه پله انتخاب مناسبی برای پله های اتاق زیر شیروانی می باشد و همچنین راه پله مناسبی برای مناطق سخت قابل دسترسی است ، اما لازم به ذکر است که این نکته گفته شود که برای بچه های کوچک مناسب نیست .