طراحی و ساخت صندلی چوبی با روکش چرم

طراحی و ساخت صندلی چوبی با روکش چرم. صندلی جسم،اثباب یا ساخته ای است که برای نشستن استفاده می شود .و صندلی معمولا از نشیمنگاه ،تکیه گاه ،چهارپایه و گاه دو دسته تشکیل شده است. در فارسی دری به آن چوکی گفته می شود ،در لغت نامه دهخدا به این شکل بیان شده است نوعی کرسی که پادشاه کفش خود را بر روی آن می گذاشته است و همچنین به آن کرسی پشتی دار که بر روی آن می نشستند هم گفته می شود،برخی عقیده دارند که که واژه یا کلمه صندلی از زبان روسی به زبان فارسی وارد شده است . 
کاربرد انواع صندلی : انواع صندلی ها کاربرد های مختلفی دارند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم ،صندلی های فلزی،صندلی چوبی ،صندلی تالار،صندلی دسته دار که به توضیح انواع آن ها می پردازیم .
صندلی تالار: که نوع صندلی بر حسب کاربرد و جنس و مدل دسته بندی می شوند که از دسته بندی آن می توانیم به صندلی فلزی : این نوع صندلی در ساخت بدنه ،پستی و حتی در دسته های آن هم از فلز استفاده شده است . البته لازم به ذکر است که بعد از ساخت صندلی فلزی از کفی مناسب برای نشستن و پشتی مناسب برای تکیه و روکش مناسب برای دسته های این نوع صندلی  تولید و مورد استفاده قرار می گیرد ،این مدل صندلی در گروه انواع صندلی اداری و رستورانی و فروشگاه کاربرد دارد.و صندلی شیواری : نوع صندلی تالار از جنس صندلی فلزی که به آن صندلی لهستانی هم گفته می شود و صندلی شیواری یا شیباری دارای نوع چوبی هم هست که از استحکام کمتری برخوردار می باشد . از نظز جنس یکی دیگر از دسته بندی های صندلی تالار می توانیم به صندلی پلیمری که پلیمر نوعی ماده مقاوم است و به علت نظافت آسان صندلی پلیمری ،استحکام مناسب و تنوع طرح در ریخته گری، قیمت مناسب نسبت به  مبلمان های چوبی و طرح دار و منبت کاری شده انتخاب بسیار مناسبی برای تالار های پذیرایی می باشد.
صندلی چوبی: به دلیل چوب به کار رفته در تولید آن به آن صندلی چوبی گفته می شود و اسم امروزی آن صندلی روستیک هم نام گذاری می کنند و صندلی چوبی در تالار های امروز کاربرد های فراوانی دارد و در سالن اصلی تالار و چیدن سفر عقد از صندلی های چوبی استفاده می شود و همچنین در کنار میزهای چوبی کاربرد دارد و صندلی چوبی از جدید ترین صندلی ها برای تالار استفاده می شود و صندلی های چوبی از نظر مدل ،دیزاین ، و طراحی و همچنین نوع پارچه که استفاده می شود بسیار متفاوت می باشند . و انواع صندلی چوبی اگر بخواهیم اشاره کنیم می توان به صندلی راک اشاره کرد که یکی از بهترین و راحت ترین صندلی ها می باشند و این صندلی ها طوری طراحی شدنند که هنگام نشستن روی آن ها احساس آرامش می کنیم و استفاده از چوب در ساخت این صندلی باعث شده تا ظاهر زیبا تر داشته باشد و در گذشته از مدل های قدیمی این صندلی ها استفاده می کردنند،آما امروز طرح و مدل این صندلی ها مدرن
 تر هستند و می توان به خوبی روی این صندلی ها استراحت کنیم و احساس آرامش داشته باشیم و علت این آرامش هنگام نشستن به روی این صندلی ها این است که پشتی این صندلی ها  حالت مناسبی برای لگن ها هستند و به همین سبب موچب می شود که کمر و لگن در هنگام استراحت صدمه نبینند و ستون فقرات در حالت مناسبی قرار بگیرند و انواع مختلفی از صندلی های راک را داریم که می توانیم به سه دسته از آن ها اشاره کنیم:
 1)صندلی راک مدرن :صندلی راک مدرن از پرطرفدار ترین نوع صندلی ها می باشد که تفاوت آن با صندلی راک قدیمی تر سادگی و ظرافت آن ها می باشد و این مدل های مدرن اصولا مینیمال می باشند و تنوع رنگی بیشتری دارند و جای کمتری نسبت به مدل های قدیمی خودشان می گیرند .
2)صندلی راک کلاسیک :اولین نوع و قدیمی ترین صندلی از سبک راک نوع کلاسیک آن ها می باشند که نسبت به صندلی های راک مدرن کمی بزرگتر و جاگیر تر می باشند و جنس این نوع صندلی از جنس چوب است و اکثر آن ها منبت کاری شده می باشند و قیمت صندلی های راک کلاسیک یا سنتی نسبت به دیگر انواع ارزان تر می باشد.
3)صندلی راک مبلی: به این صندلی صندلی راک راحتی هم گفته می شود و مانند مبل می باشد و نشیمنگاه و تکیه گاه آن از الیاف ،اسفنج،فوم و ...است.
و اگر بخواهیم به انواع دیگر از صندلی ها اشاره کنیم می توانیم از صندلی های نهار خوری نام ببریم که اندازه پایه آن ها نرمال و متوسظ اندازه ای می باشد که معمولا برای پایه صندلی در نظر گرفته می شود، و صندلی های open داریم که قابل استفاده برای آشپزخانه های open می باشد.